W krzywym zwierciadle: 10 typów narciarza

Jeżdżę na nartach od małego i chcąc, nie chcąc obserwuję różne typy narciarzy na stoku. Proszę to potraktować, jako małą dawkę humoru i z przymrużeniem oka, nie chcę nikogo urazić, obrazić ani sponiewierać, a sama również się nie przyznam, do której grupy się zaliczam (byłoby to zdradzeniem siebie i być może utraceniem autorytetu w oczach Czytelnika). Zatem gotowi?

1. Włoski narciarz - jedzie bardzo wolno, wszędzie się spóźnia, a jego ulubiona pozycja narciarska to pizza. Podczas pobytu w kurorcie narciarskim najważniejsze miejsce zajmuje proces jedzenia i poobiednia siesta. 
2. Narciarz salsa - jedzie jako-tako, rozwija całkiem niezłe prędkości, ale zarzuca seksownie kuperkiem na prawo i lewo przy każdym możliwym skręcie. Zamiast kijków chciałoby mu się w ręce wsadzić grzechotki. 
3. Narciarz instruktor - jeździ bardzo stylowo i nigdzie się nie spieszy, w końcu płynność ruchów i odpowiednia technika są najważniejsze. Najpewniej będzie ubrany w firmowe spodnie i kurtkę z logiem swojej szkółki narciarskiej. Na stoku będzie robił robił kilkudziesięciometrowe skręty lub jechał oldschoolowym śmigiem.
4. Narciarz zjazdowiec zawodowiec - solidny kask i dobre narty zjazdowe. Jeździ wyłącznie po utwardzonych, wyratrakowanych pistach i zazwyczaj skręca tylko tam, gdzie zakręca trasa. Lubi prędkość i szybką jazdę. Zdarza mu się nie wyhamować na czas.
5. Narciarz zjazdowiec hipster - podobnie, jak narciarz zjazdowiec zawodowiec z tą różnicą, iż ma stary typ nart, zużytą kurtkę i zamiast solidnego kasku - kolorową czapkę z pomponem. 
6. Narciarz emeryta - jeździ dla przyjemności, zazwyczaj w przedziale wiekowym 35-60 lat. Preferuje narty w kwiatki z damskiej kolekcji Rossignola i obowiązkowo piankowe spodnie narciarskie. Preferuje słoneczną pogodę i największe tłumy na stokach. 
7. Narciarz fristajlowy - szerokie spodnie, szeroka kurtka, wypasiona czapka, czyli ubiór snowboardzisty plus dwie deski snowboardowe na nogach. Jeździ gdziekolwiek się da, często tyłem. Lubi palić zielone skręty. 
8. Narciarz frirajdowiec - łatwo pomylić z fristajlowcem, ale wyróżnia go posiadanie kasku i plecaka z napisem "airbag". Jeździ po przygotowanym piście tylko wtedy, kiedy nie ma już innego wyjścia. Przeważnie to on jest sprawcą tych wszystkich śmiesznych szlaczków narysowanych poza wyznaczoną trasą. Jego narty to też dwie deski snowboardowe, śmiesznie wygięte w obie strony i najlepiej we fluorescencyjnych kolorach. Największą ilość można spotkać w niepogodny, śnieżny dzień lub zaraz po dużym opadzie świeżego śniegu. 
9. Narciarz dziwak - jeździ na śmiesznych małych nartkach lub na nartach z odpiętymi zapięciami, więc wygląda tak, jakby przy każdym zakręcie robił skoczkowy telemark. Zawsze, kiedy go widzisz, to zastanawiasz się, po co on w ogóle tak jeździ i że też chciałbyś spróbować, ale ta chęć przechodzi Ci po niespełna pół minucie. 
10. Narciarz skiturowiec - zazwyczaj bez kurtki, w okularach przeciwsłonecznych zamiast gogli i bardzo łatwo go rozpoznać, bo jako jedyny nie zjeżdża, tylko podchodzi pod górę. Często ma przedziurawione narty na wylot, a jego koleżanka na stoku, to niezła foka. 

Może znacie jeszcze jakiś typ narciarza? Komentarze

  1. Ha! Jestem narciarzem zjazdowcem zawodowcem. Od piątku zawodowcem z przymrużeniem oka, bo niestety nie wyhamowałam na czas i skręciłam kolano.
    Pozdrawiam,
    Polenka.pl z Sankt Gallen :D

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty