Jesień w pełni - Zermatt kontra Tatry

Od wczoraj zaczęłam nosić płaszcz zimowy, bo wreszcie zaczyna się robić zimno. Albo już. Zależy, jak kto patrzy ;-)
Ludzie dzielą się na tych, co lubią morze i na tych, którzy tylko wspinaliby się po górach. Zazwyczaj te morskie placki preferują lato, natomiast górołazy i ludzie aktywni z utęsknieniem wyczekują zimy i otwarcia pierwszych stoków narciarskich. 
Przyznaję - czekam z niecierpliwością na białe szaleństwo!


Ale jest też taka pora roku, którą mało kto lubi, bo kojarzy się jedynie z deszczem i depresją... Ale czy aby na pewno? 
Moim skromnym zdaniem jesień to najpiękniejsza pora roku do górskich wycieczek. Kombinacja kolorów z ośnieżonymi już szczytami gór, to jedne z najpiękniejszych doznań, jakie serwuje nam natura. I nieważne, czy to będzie jesień tatrzańska z kompletnie opustoszałymi szlakami, czy może jesień alpejska, nieco mroźniejsza, acz pełna turystów. 

W tym roku udało mi się nacieszyć oko zarówno w naszym ojczystym kraju, jak i w Szwajcarii. Nie będę się dzisiaj wyjątkowo rozpisywać na temat tras, czy przejść... Niech same zdjęcia opowiedzą historię tych magicznych mini-wypraw.

PS. Z pierwszymi śniegami ruszamy z nowym cyklem pod tytułem "Stoki Narciarskie". Na pewno będzie o Zermatt, Saas Fee, 4 Vallées i Crans-Montanie. Czy macie jakieś inne ciekawe miejsca, w których warto poszusować? 


Absolutny hit odsłony "Oblicza Matterhornu", czyli wersja z koparką

Idealne miejsce na lunch

Na zdjęciu moi poznani na szlaku nowi znajomi z Belgii


Cervinowe must be!Zermatt
U nas też jest pięknie! 

Smażing-plażing


Pozdrawiam Basię!


Uciekajcie korzystać z jesiennych uroków, póki jeszcze trwają!
Powyższe zdjęcia z dwóch spacerowych wycieczek:
- Zermatt - Schwarzsee
- Trzydniowiański Wierch w Tatrach Zachodnich

Komentarze

 1. Jesień to moja ukochana pora roku, a jak po raz pierwszy zobaczyłam ją w Alpach, oniemiałam jeszcze mocniej.

  OdpowiedzUsuń
 2. Piękne zdjęcia. Pozdrawiam serdecznie z ponurej Warszawy :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Myślę, że słoneczna jesień jest najpiękniejszą porą roku do górskiej wędrówki. Temperatura optymalna, różnorodne kolory. Jedynym tylko minusem jest krócej trwający dzień. Niedawno wróciłam z Wysokich Taurów. Jesień tam jest przepiękna, ale już w prognozach pogody widzę już nadchodzący ostry atak zimy... To zdjęcie Matta z koparką mnie rozwaliło. Marzy mi się zobaczenie tej góry na żywo, ale to co się dzieje na zapleczu - szok :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie mam czego zarzucić Szwajcarom, otoczenie Matterhornu jak najbardziej wzorowe. To ja miałam problem, gdyż poszłam sobie nartostradą w górę i przechodziłam obok restauracji zimowej, która chyba przechodziła remont... Ale w sumie to ich wina, bo pozamykali już wszystkie szlaki piesze i zasłonili (!) je tak, że nie wiadomo, gdzie iść, a GPS pokazuje "pi razy drzwi". Przynajmniej zdjęcie udało się fajne ;-)

   Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty